Zostało zatwierdzone w 1908 r przez papieża Piusa X. Jest grupą otwartą dla wszystkich bez wyjątku chrześcijan, by zapewnić im łaskę wytrwania, a wraz z nią łaskę dobrej i szczęśliwej śmierci. Jako hasło i motto życia apostolstwa są słowa powtarzane często przez Chrystusa; "Czuwajcie...Módlcie się... Bądźcie gotowi!"( Mt 25,13).

Zasadniczym celem wszystkich wysiłków Apostolstwa jest przygotowanie wiernych do dobrej śmierci przez życie modlitwą i spełnianie dobrych uczynków. Apostolstwo Dobrej Śmierci zmierza zatem wyjednywać:

• dla wiernych katolików - łaskę wytrwania w praktykach życia chrześcijańskiego,
  • dla obojętnych religijnie i grzeszników - łaskę nawrócenia,
  • dla wszystkich bez wyjątku - łaskę dobrej i szczęśliwej śmierci.

• Formy modlitwy praktykowane i zalecane:

• nabożeństwa do Matki Bożej Bolesnej,
  • pamięć o rzeczach ostatecznych, a szczególnie myśl o śmierci,
  • odmawianie Zdrowaś Maryjo, praktykowanie codziennego rachunku sumienia, miesięczny dzień skupienia z przygotowaniem do śmierci - słowem te akty życia chrześcijańskiego, dzięki którym łatwiejsze staje się wytrwanie w dobrym.
  • Ponadto proponuje się ludziom dobrej woli różne praktyki ku czci Matki Bożej Bolesnej np. Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej, praktykowanie dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, czy uczestnictwo w Mszach św. zamawianych za siebie lub innych z prośbą o łaskę dobrej śmierci.

Apostolstwo Dobrej Śmierci jest więc zrzeszeniem modlitewnym, które ma na celu nauczyć dobrego umierania i uzyskania łaski dobrej śmierci tak dla siebie, jak i dla wszystkich członków.

Opiekunem grupy jest od września 2007r ks. Adam Haraszczuk. Grupa spotyka się raz w miesiącu na wspólnej modlitwie.