• Apostolstwo Margaretka

Apostolat "Margaretka" to apostolat modlitwy za kapłanów. Nazwa apostolatu pochodzi od symbolicznego kwiatka, w centrum którego wpisuje się imię kapłana, a wokół niego  na siedmiu płatkach imiona osób podejmujących modlitwę, którą przed Najświętszym Sakramentem składają przyrzeczenie wieczystej modlitwy. Przyrzekają, że przez całe życie w okrślonym dniu tygodnia będą modlić się za wybranego kapłana. Nie przez miesiąc, nie przez rok, ale przez całe życie! Pierwsza taka "Margaretka" powstała w Medjugorie.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny stanowiła wspaniałą okazją by odpowiedzieć na apel Maryi o modlitwę za Kapłanów. Matka Boża pragnie aby Kościół kochał swoich kapłanów, gdyż każdy kapłan jest jak Mojżesz prowadzący swój lud. Bez Kapłanów nie ma sakramentalnego życia i Eucharystii.

8 grudnia 2008 roku w naszej parafii w trakcie Mszy świętej o godzinie 18.30 zostało złożone uroczyście, przed Najświętszym Sakramentem, przyrzeczenie wieczystej modlitwy za kapłanów. Grupa wiernych objęła swoją modlitwą obecnych i byłych kapłanów posługujących w naszej parafii:

Ks. Kanonika Janusza Onyfryjuka
    Ks. Piotra Radzikowskiego,
    Ks. Wiesława Muckę,
    Ks. Pawła Zazuniaka
    Ks. Rezydenta Bernarda Waszczuka
    Ks. Andrzeja Danieluka,
    Ks. Stanisława Zajkę,
    Ks. Adama Pietrusika
    Ks. Jacka Szostakiewicza - duszpasterza nauczycieli i wychowawców Diecezji Siedleckiej
    oraz franciszkanina Ojca Eligiusza.

Wierni odmawiają specjalną modlitwę za kapłanów oraz koronkę Medjugorską: Wierzę w Boga Ojca, 7x Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.

A może i Ty, Droga Siostro, Drogi Bracie w Chrystusie, dołączysz do naszego parafialnego apostolatu modlitwy za Kapłanów?
    Inicjatorką apostolatu w par. Bł. Honorata Koźmińskiego jest Pani Janina Żaluk. (tel. 083-342-08-57).

Zapraszamy.